Statické zkušební stroje

Statický zkušební stroj (také někdy označovaný jako trhací stroj nebo slangově jako "trhačka") je zkušební stroj, který měří materiálové vlastnosti materiálu nebo komponent. Tyto stroje dodáváme nejčastěji našim zákazníkům pro pro měření pevnosti v tahu, tlaku, ohybu nebo střihu.

Využití je universální a trhací stroj lze jej využít pro zkoušky plastů, gumy, oceli, hliníku, textilu, stavebních hmot, potravin a dalších materiálů.

Další informace

Stroj je nejčastěji ovládán přes PC pomocí softwaru, anebo pro jednoduché zkoušky může být použito řízení pomocí kontroleru stroje, bez nutnosti připojení k PC. Průběh zkoušky může buď přímo odpovídat postupu předepsaném ve zkušební normě (EN, ASTM, ISO nebo jiné) anebo jej můžeme upravit individuálně dle požadavku zákazníka.

Našim zákazníkům dodáváme mnoha lety prověřené zkušební stroje od italské firmy GALDABINI a od amerického výrobce MARK-10. Tyto zkušební stroje je možno použít nejen při kontrole kvality ve výrobě, ale i pro vědu a výzkum.

Potřebujete se poradit?
Nejste si jistí, jaký přístroj bude pro vás ten pravý? Nebo byste nějaký potřebovali upravit na míru? Naši experti jsou připraveni vás do všeho zasvětit.
Chci se poradit
Ing. Tomáš Helan
Obchodní zástupce
+420 778 435 543

Grafické zpracování GLIPS. Upravit nastavení cookies