Tenzometry a jejich příslušenství

Tenzometr je druh elektrického snímače, který je nalepen na povrchu testované součásti. Primárně se používá k měření síly nebo napětí. Odpor tenzometru se při působení síly mění a tato změna způsobí odchylku na měřeném elektrickém výstupu. Tenzometry se nejčastěji používají pro měření mechanického napětí, tlaku, síly nebo hmotnosti. Odezva tenzometru je okamžitá, což umožňuje identifikovat statické i dynamické deformace s frekvencemi až několika tisíc Hz.

Další informace

Našim zákazníkům nabízíme tenzometry od předního světového výrobce Micro-Measurements, dceřiné společnosti Vishay Precision Group (VPG).

Tenzometry společnosti Micro-Measurements, včetně jejich doplňkových lepidel, laků, sběrnic dat nebo speciálního zařízení Phototress®, splňují přísné průmyslové standardy a fungují bezchybně na jakémkoli materiálu. Použití tenzometrů je všestranné jak pro zkoušky v laboratorních podmínkách, tak i pro náročné aplikace ve venkovním prostředí.

Tenzometry lze tedy využít při standardních materiálových zkouškách ve zkušebních laboratořích i při náročných aplikacích jako měření raketových motorů, sportovního a tréninkového vybavení, protetických končetin, infrastruktury pro mosty, tunely a přehrady a další.

Micro-Measurements udržuje rozsáhlý katalog tenzometrů, senzorů a dalšího příslušenství. Čas od času se však najde jedinečná aplikace vyžadující řešení na míru. Ať už jsou Vaše požadavky na specifikaci jakékoli, náš tým odborníků je odhodlán poskytovat řešení pro Vaši konkrétní aplikaci.

Potřebujete se poradit?
Nejste si jistí, jaký přístroj bude pro vás ten pravý? Nebo byste nějaký potřebovali upravit na míru? Naši experti jsou připraveni vás do všeho zasvětit.
Chci se poradit
Ing. Tomáš Helan
Obchodní zástupce
+420 778 435 543

Grafické zpracování GLIPS.